Marca: Laporte ka zgjedhur ta përfaqësojë Spanjën

Marca: Laporte ka zgjedhur ta përfaqësojë Spanjën

Mbrojtësi francez, Aymeric Laporte, do të luajë për kombëtaren e Spanjës në Kampionatin Evropian.

Kështu ka shkruar gazeta spanjolle “Marca”, transmeotn Insajderi.

Laporte do të luajë në Kampionatin Evropian kundër Spanjës.

Zgjedhje befasuese për Laporten që ka qenë pjesë e Francës (11 ndeshje), U18 (9 ndeshje), U19 (2 ndeshje) dhe Espoirs (19 ndeshje), por që është zhgënjyer shumë nga mos zgjedhja e Didier Deschamps. /Insajderi.com