Marine Le Pen sulmohet me vezë

Marine Le Pen sulmohet me vezë

Kandidatja për presidente të Francës, Marine Le Pen, është gjuajtur me vezë përderisa po arrinte në një paraqitje publike për kampanjë në Brittany, shkruan The Independent

Francezët, sikurse Vetëvendosja në tetor dhe nëntor të vitit 2015, duke u munduar të i arrijnë qëllimet e tyre kanë filluar me hedhje vezësh. Por kjo siç duket nuk e kishte tronditur fare Le Pen.

Përderisa protestuesit mbanin pllakate me slogane si: “Jashtë fashistët” dhe gjuajtën vezë në drejtim të saj, ajo duke buzëqeshur u fut brenda nga truprojat e saj./Insajderi.com