Mashtrojnë dhe e bindin mjekun të blejë ‘llambën e Aladinit’

Mashtrojnë dhe e bindin mjekun të blejë ‘llambën e Aladinit’

Dy burra janë arrestuar në shtetin indian të Uttar Pradesh pasi dyshohet se kanë mashtruar një mjek për të blerë një “llambë Aladin” që ata premtonin se do t’i sillte atij pasuri dhe shëndet, shkrun BBC, transmeton Insajderi.

Si pjesë e mashtrimit, ata madje ata trilluan se shpirtra dalin nga llamba, në përputhje me përrallën nga “Netët Arabe”, raportojnë mediat indiane.

Njerëzit thuhet se kishin kërkuar më shumë se 200,000 dollarë për llambën por vendosën për një parapagim prej 4,150 dollarë.

Një person i tretë, e gjinisë femër, është e lirë.

Mjeku thuhet se paraqiti një ankesë në policinë lokale në Meerut, Uttar Pradesh perëndimore, në fillim të kësaj jave. /Insajderi.com