Mavraj me Hamburgun sigurojnë mbijetesën në xhiron e fundit

Mavraj me Hamburgun sigurojnë mbijetesën në xhiron e fundit

Hamburgu ka siguruar mbijetesën në Bundesliga fal golit të shënuar në minutën e 88-të të ndeshjes, duke e mposhtur 2:1 Wolfsburgun.

Hamburgu  i mbrojtësit shqiptar, Mërgim Mavraj, nuk do të luajë në barazh për të mbetur në Bundesliga pasi ka siguruar një gjë të tillë falë fitores prej 2:1 ndaj Wolfsburgut.

Ishte Gianluca Waldschmidt ai që shënoi golin e tre pikëve dhe të festës për vendasit, të cilët edhe matematikisht mbeten në Bundesliga.

Derisa golin tjetër për Hamburgun ku luan edhe Mavraj e shënoi Filip Kostiq, kurse për mysafirët realizoi Robin Knoche.

Hamburgu shpëton, kurse Wolfsburgu është skuadra që do të luajë në barazh për të siguruar mbijetesën. /Insajderi.com