Mbi 5.000 aplikime për adoptim pas videos virale të vogëlushit 9-vjeçar

Mbi 5.000 aplikime për adoptim pas videos virale të vogëlushit 9-vjeçar

Një djalë 9-vjeçar nga Oklahoma mund të jetë një hap më afër gjetjes së një shtëpie përgjithmonë.

Në korrik, Jordan preku zemrat e shumë njerëzve në të gjithë vendin kur u intervistua nga stacioni lokal i lajmeve KFOR për jetimoren e tij. Që atëherë, punëtori i tij social i tha Fox 4 se departamenti pranoi mbi 5,000 aplikime për birësim, njofton Insajderi.

Gjatë intervistës virale, Jordanit u pyet se çfarë do të dëshironte nëse i jepen tre dëshira. “Të kem një familje dhe një familje, familje. Këto janë dëshirat e vetme që kam,” – tha 9-vjeçari.

“Unë thjesht do të doja të kisha një familje, të thërras mami ose babi, ose thjesht mami, ose thjesht babin. Nuk më intereson vërtet, “- tha Jordan në intervistën e korrikut.

Sipas Fox 4, qindra njerëz u prekën nga lutja e fëmijës dhe filluan të thërrasin nga shtetet në të gjithë vendin për të pyetur për birësimin e Jordanit, i cili ka qenë në kujdestari për gjashtë vjet. /Insajderi.com