Mbi 5 mijë të vdekur, Brazili kalon Kinën për numrin e viktimave

Në Brazil numri i viktimave nga koronavirusi ka shkuar mbi 5 mijë duke kaluar kështu edhe Kinën për numrin e vdekjeve.

Mbi 5 mijë të vdekur, Brazili kalon Kinën për numrin e viktimave

Sipas ministrisë së Shëndetësisë në Brazil, janë raportuar 474 të vdekur gjatë 24 orëve të fundit duke e çuar numrin total të viktimave në 5 mijë e 17, ndërsa në Kinë aty ku dhe shpërtheu virusi janë raportuar 4 mijë e 633 të vdekur.

Brazili është vendi më i goditur nga koronavirusi në Amerikën Latine me rreth 72 mijë raste të konfirmuara.