Mbrojtësve brazilian, Roma nuk do t’u vazhdojë kontratat në fund të sezonit

Mbrojtësve brazilian, Roma nuk do t’u vazhdojë kontratat në fund të sezonit

Juan Jesus dhe Bruno Peres nuk do të qëndrojnë tek Roma në fund të këtij sezoni, pasi nuk kanë përmbushur pritshmëritë e klubit, njofton Insajderi.

Sipas “Corriere dello Sport”, të dy mbrojtësve i përfundon kontrata e tyre në qershor dhe dëshirojnë të qëndrojnë me çdo kusht si verën e kaluar, por tani rrugët e tyre nuk do të përkojnë më me klubin ‘verdhekuq’.

Klubi nga kryeqyteti nuk ka ndërmend që t’ia rinovojnë kontratën të dy lojtarëve brazilian dhe mundësitë që të jenë edhe sezonin e ardhshëm pjesë e skuadrës së Romës janë tepër të pakta.

Bruno Peres ishte blerë nga Torino, por asnjëherë nuk kishte treguar formën që kishte arritur te ekipi torinez, ndërsa Juan Jesus u afrua nga Inter, por të shumtën e kohës ishte në bankën rezervë se sa titullar te ekipi nga kryeqyteti italian. /Insajderi.com