Mbyllet afati kalimtarë – këto janë të gjitha transferimet

Mbyllet afati kalimtarë – këto janë të gjitha transferimet

Mbrëmë me datë 10 gusht është mbyllur afati i transferimeve në futbollin kosovar dhe të gjitha skuadrat kanë bërë ndryshimet e tyre, dikush më shumë e dikush më pak.

KF Llapi, në krye me Tahir Batatinan, kanë bërë më së shumti ndryshime, pasi ata kanë transferuar hiq më pak se 15 lojtarë, njofton Insajderi.

Këto janë skuadrat dhe këto janë transferimet e tyre:

DRITA: Aarago Jamal, Ergyn Ahmeti, Vladica Brdarovski, Festim Alidema, Valmir Azemi.

GJILANI: Ivan Fustar, Enea Koliqi, Tomislav Sorsa, Ardit Hila, Shend Kelmendi, Arbër Çyrbja.

BALLKANI: Mirlind Daku, Armend Thaqi, Meriton Korenica, Nazmi Gripshi, Armin Bosnjak, Erduan Ibrahimi, Leorant Marmullaku, Bajram Jashanica, Mevlan Zeka, Kenan Haxhihamza.

PRISHTINA: Ivan Jeliç, Gledi Mici, Mërgim Pefqeli, Donat Hasanaj, Sabjen Lilaj, Leutrim Kryeziu, Albin Prapashtica, Behar Maliqi, Besnik Krasniqi, Nikson Memaj, Lumbard Dellova.

FERONIKELI: Adem Maliqi, Viktor Kuka, Bujar Pllana, Kresimir Kovacevic, Ozbej Kuhar, Alban Pnishi, Argjend Bardhi, Marclei Santos, Ilir Avdyli, Bedri Greca, Marko Milickovic, Besmir Bojku.

LLAPI: Ahmed Januzi, Ahmet Haliti, Liridon Leci, Engull Hoti, Gentrit Begolli, Edon Sadriu, Edon Zeqiri, Kushtrim Shabani, Adonis Aliu, Alban Ramadani, Loris Kikkri, Arlis Shala, Ardit Peposhi, Eglentin Gjoni, Sava Gardashevic.

DRENICA: Lulzim Doshlaku, Besfort Dervishaj, Almedin Murati, Albutrint Morina, Jeton Dushi, Gentrit Hasi, Baton Zabërgja, Valdo Zeqaj.

TREPCA ’89: Ervin Kacar, Kreshnik Nebihu, Happy Mashau, Rilind Nimani, Sedat Berisha.

ARBERIA: Sunaj Hasan, Ëilly Zamble, Ergon Hyseni, Labinot Ibrahimi, Bruno Arrabal, Prince Mambouana, Donat Kaçiu, Agron Bruqi, Gëzim Rusi, Arbër Pira, Aladin Dakovac.

BESA: Etnik Brruti, Redon Syla, Festim Haxhiu, Valton Ibrahimi, Gentrit Salihu, Agron Kolaj, Ardi Ajdini, Ardit Tahiri, Rron Raqi, Diar Halili, Andi Alishiqi, Filip Scekic, M’bareck Ahmed Salem, Bilal Taghiyoullah, H’meimar Ethmane, Lucas Sebastian Marques Da Silva../Insajderi.com.