Mbyllet pjesa e parë: Arsenal shënon i pari, por Liverpool përmbys gjithçka

Mbyllet pjesa e parë: Arsenal shënon i pari, por Liverpool përmbys gjithçka

Një pjesë e parë që ka prodhuar tre gola dhe më shumë intensitet është zhvilluar në Anfield.

Arsenal ka shënuar i pari gol, pas një gabimi të Robertson, ishte Lacazette që u gjend mirë në zonë, duke shënuar një gol të bukur në minutën e 25’, njofton Insajderi.

Liverpool, reagojë menjëherë përmes Sadio Mane i cili shënoi pas një goditje të Salah, të cilën Leno e ktheu në këmbët e Mane.

Ai që bëri gabimin në golin e parë, Robertson, shfajësoi veten duke shënuar gol në minutën e 34’.

Pjesa e parë u karakterizua me dominim total nga ekipi i Liverpool./Insajderi.com.