Mbyllet pjesa e parë në barazim mes Realit dhe Chelseat

Mbyllet pjesa e parë në barazim mes Realit dhe Chelseat

Është mbyllur pjesa e parë në barazim 1:1 e sfidës gjysmëfinale të Champions League mes Real Madrid dhe Chelsea, njofton Insajderi.

Të parët krijuan epërsinë miqtë nga Londra në minutën e 14-të, autor i golit ishte Pulisiç i cili realizoi pas asistimit të Rudiger, ndërsa pas 15’ minutash lojë barazuan rezultatin nikoqirët me golin e sulmuesin francez Karim Benzema i cili do të realizonte një gol të bukur me këmbë. /Insajderi.com