Mbyllet pjesa e parë pa gola në Tbilisi

Mbyllet pjesa e parë pa gola në Tbilisi

Në ndeshjen finale të playoff-it të divizionit D, mes Gjeorgjisë dhe Maqedonisë së Veriut, janë mbyllur 45’ minutat e parë të takimit, pa gola, njofton Insajderi.

Gjatë pjesës së parë, dukshëm paraqitje më të mirë kishte Gjeorgjia, duke kontrolluar takimin me 59% të topit nën kontroll dhe të pesë goditjeve, me një në anën tjetër të maqedonasve.

Maqedonia e Veriut rrezikonte portën kundërshtare vetëm me anë të kundërsulmeve, aksione në kundërsulme të shpejta kërkonin të zinin në befasi mbrojtjen gjeorgjiane. /Insajderi.com