Conor McGregor fitoi 40 sekonda meçin me amerikanin Donald Cerrone. Per super yllin irlandez të UFC-së, kjo ishte fitorja e 22-të në karrierë, shkruan Insporti.

" />

McGregor: Jam në formë dhe i gatshëm për çdo kundërshtar

McGregor: Jam në formë dhe i gatshëm për çdo kundërshtar

Conor McGregor fitoi 40 sekonda meçin me amerikanin Donald Cerrone. Per super yllin irlandez të UFC-së, kjo ishte fitorja e 22-të në karrierë, shkruan Insporti.

Irlandezi 31 vjeçar pas meçit deklaroi së është i gatshëm më shumê se kurrë dhe se duhet të kthehet të punon edhe më shumë. “U ndjeva shumë mirë më të vërtetë. Jam në formë të mirë. Jam kthyer dhe jam i gatshëm”, deklaroi McGregor, transmeton Insporti.com.

McGregor në mënyrë fenomenale e nisi luftën dhe goditja e parë me gju në kokë të kundërshtarit ishte shumë precize. Ajo u pasua nga një goditje e saktë me grusht, më pas nga një shkelm me të majtën që e rrëzoi Cerronen.

Lajmin e plotë dhe të detajuar mund ta lexoni në Insporti.com