Meçi në UFC ndërpritet pas vetëm 10 sekondash pas lëndimit të rëndë që pësoi Weidman nga Hall

Meçi në UFC ndërpritet pas vetëm 10 sekondash pas lëndimit të rëndë që pësoi Weidman nga Hall

Luftëtari i UFC-së, Chris Weidman, ka pësuar një dëmtim të rëndë në spektaklin që u zhvillua në Florida, njofton Insajderi.

Ndeshja e tij kundër Juraj Hall ka zgjatur 10 sekonda dhe kundërshtarit nuk i është dashur që të bëjë asnjë goditje për të fituar përballjen.

Weidman provoi që të godiste kundërshtarin te këmbët, ndërsa Hall mbrojti veten. Menjëherë do të vinte ulërima e madhe nga Weidman që theu këmbën dhe përfundoi i shtrirë në dysheme. Duke e kuptuar më së miri problemin, Weidman as që guxoi për të parë gjendjen ku ndodhej. /Insajderi.com