Mediet: Një aeroplan ushtarak amerikan është rrëzuar në Irak

Në provincën e Irakut Anbar është rrëzuar një aeroplan ushtarak transportues, lajmërojnë mediet.

Mediet: Një aeroplan ushtarak amerikan është rrëzuar në Irak

Sipas informatave preliminare, aeroplan i takonte ushtrisë amerikane, lajmëron gazeta ruse Sputinjik.

Pretendohet se në aeroplanë kanë qenë katër persona dhe të gjithë kanë vdekur.

Bëhet fjalë për aeroplanin ushtarak transportues C-27J Spartan, i prodhimit amerikano-italian./Insajderi.com.