Megjithatë Lukaku udhëton në Belgjikë për t’ju bashkuar kombëtares

Megjithatë Lukaku udhëton në Belgjikë për t’ju bashkuar kombëtares

Përkundër se Interi i ka ndaluar lojtarët që të udhëtojnë nëpër shtetet e tyre për shkak të pandemisë COVID-19 – një kërkesë të tillë nuk e ka zbatuar sulmuesi, Romelu Lukaku.

Ai ka vendosur që me një aeroplan privat të udhëtojë për të zhvilluar ndeshjet shumë të rëndësishme të kombëtares belge.

Belgjika do të luajë kundër Zvicrës në një ndeshje miqësore, para dy përballjen të vështira që ka kundër Anglisë dhe Danimarkës.

Sulmuesi belg ka qenë në formë të mirë me Interin këtë sezon. /Insajderi.com