Mertens e merr vendimin

Mertens e merr vendimin

Golashënuesi më i mirë në historinë e Napoli, Dries Mertens i ka dhënë fund spekulimeve nëse do të qëndroj apo largohet nga klubi.

Këtë e ka bërë duke nënshkruar vazhdimin e kontratës me Napoli deri në fund të qershorit 2020, me mundësi vazhdimi edhe për një sezon tjetër.

Belgu u bashkua me ekipin napolitan vetën e vitit 2013-të, dhe nga atëherë ka shënuar 122 gola për tu bërë më i miri në histori të ekipit, duke lënë pas Marek Hamshik dhe Diego Maradona.

/Insajderi.com/