Mesazhi i Rashicës pas turpërimit nga Bayerni

Mesazhi i Rashicës pas turpërimit nga Bayerni

Milot Rashica kërkon që ekipi të jetë i bashkuar dhe të harrojë turpërimin nga Bayerni.

Në aspektin persona, Rashica ka bërë një tjetër paraqitje të mirë në Bundesliga dhe i ka shënuar një supergol Bayern Munichut.

Por, kjo mbeti nën hije pasi Werder Bremen i shqiptarit u demolua nga Bayerni, duke u mposhtur 6-1 në ‘Allianz Arena’.

Sido që të jetë, Rashicën kërkon që të harrohet sa më parë dhe skuadra të fokusohet për dy sfidat e radhës, të fundit për vitin 2019.

“Le të qëndrojmë së bashku për dy ndeshjet e radhës për këtë vit shumë të rëndësishme. Tani më shumë se kurrë më parë”, shkroi ai në Instagram.