Messi dhe Maradona – dy gjeni, 5 gola identike [Video]

Messi dhe Maradona – dy gjeni, 5 gola identike [Video]

Ata janë dy prej lojtarëve më të mirë në historinë e Argjentinës në futboll.

Leo Messi dhe Diego Armando Maradona, janë dy prej futbollistëve më të mirë argjentinas, por për shumë njerëz, edhe prej më të mirëve të të gjitha kohërave.

Që të dy kanë shënuar pesë gola, të cilët janë identik me njëri-tjetrin.

Më poshtë keni golat e ngjashëm që Leo Messi ka shënuar me Diego Maradonan. /Insajderi