Messi e lë prapa Ronaldon me golin në “El Clasico”

Messi e lë prapa Ronaldon me golin në “El Clasico”

54 gola në vitin 2017, Leo Messi ka lënë prapa Cristiano Ronaldon.

Lionel Messi ka realizuar në fitoren e madhe të Barcelonës prej 3:0 ndaj Real Madridit në Santiago Bernabeu.

Ky ishte goli i 54 i argjentinasit në vitin 2017, duke lënë prapa Cristiano Ronaldon me 53, Lewandowski (53) dhe Cavani (53).