Messi fajëson Barcelonën për largimin e Suarez: “Ti s’e meritove të hidheshe ashtu”

"Do jetë e çuditshme për mua të të shohë me një fanellë tjetër dhe edhe më e çuditshme të luaj kundër teje në fushë. Ti ke merituar një lamtumirë tjetër".

Messi fajëson Barcelonën për largimin e Suarez: “Ti s’e meritove të hidheshe ashtu”

Lionel Messi ka shkruar një dedikim në profilin e tij në Instagram për largimin e Luis Suarez.

Ai ka fajësuar Barcelonën për largimin e Suarez, sidomos në atë mënyrë se si ndodhi.

“Veçse kisha filluar ta imagjinoj, por sot isha në zhveshtore dhe më të vërtetë më ra kokës. Do të jetë tejet e vështirë të mos e ndaj përditshmërinë me ty, si në fushë, ashtu edhe jashtë saj. Do na mungosh tepër. Kaluam kaq shumë vite bashkë, kaq shumë dreka e darka. Kaq shumë gjëra që s’do i harrojmë kurrë – gjithë kjo kohë e kaluar bashkë. Do jetë e çuditshme për mua të të shohë me një fanellë tjetër dhe edhe më e çuditshme të luaj kundër teje në fushë. Ti ke merituar një lamtumirë tjetër, një që i përshtatet personit që je ti; një nga lojtarët më të rëndësishëm në histori të klubit. Dikush që ka arritur gjëra të mëdha për ekipin dhe gjithashtu në nivelin individual. Ti s’e meritove nga ta të të hidhnin ashtu siç bën. Por, ç’është e vërteta, më s’po më befason asgjë”./Insajderi.com

 

 

View this post on Instagram

 

Ya me venía haciendo la idea pero hoy entré al vestuario y me cayó la ficha de verdad. Que difícil va a ser no seguir compartiendo el día a día con vos, tanto en las canchas como afuera. Los vamos a extrañar muchísimo. Fueron muchos años, muchos mates, comidas, cenas… Muchas cosas que nunca se van a olvidar, todos los días juntos. Va a ser raro verte con otra camiseta y mucho más enfrentarte. Te merecías que te despidan como lo que sos: uno de los jugadores más importantes de la historia del club, consiguiendo cosas importantes tanto en lo grupal como individualmente. Y no que te echen como lo hicieron. Pero la verdad que a esta altura ya no me sorprende nada. Te deseo todo lo mejor en este nuevo desafío. Te quiero mucho, los quiero mucho. Hasta pronto, amigo.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on