Messi nuk ka të ndalur – shkëlqen në fitoren e thellë të Barcelonës

Messi nuk ka të ndalur – shkëlqen në fitoren e thellë të Barcelonës

Barcelona ka deklasuar Osasunan, duke e mposhtur me rezultat të lartë 7:1

Barcelona ka përforcuar edhe më shumë pozitën e parë në La Liga, pas fitores 7:1 ndaj Osasunas në Camp Nou, ku shkëlqyen Leo Messi, Paco Alcaser dhe Andre Gomes.

Messi, Alcaser dhe Gomes shënuan nga dy gola në këtë ndeshje, ndërsa golin tjetër e shënoi Javier Mascherano, ndërs apër Osasunan shënoi Torres.

Pas kësaj fitoreje Barcelona mbetet në pozitën e parë 78 pikë, por ka dy ndeshje më shumë të zhvilluara se Real Madrid. /Express/