“Messi, Ronaldo dhe Guardiola do të kalojnë në PSG”

“Messi, Ronaldo dhe Guardiola do të kalojnë në PSG”

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo do të shkojnë në Paris Saint-Germain dhe do ta kenë trajner Pep Guardiolan.

Kjo do të ndodhë vitin e ardhshëm, ka thënë Fabrice Pancrate, ish-lojtar i PSG-së, që luajti për ekipin francez nga viti 2004 deri në vitin 2009.

Pancrate ka pohuar se ky është masterplani që përfshinë Messin, Guardiolan e Ronaldon.

“Messi po shkon në Paris dhe Ronaldo do t’i bashkohet në vitin e ardhshëm, ka thënë Pancrate për Le Parisien, njofton Insajderi.

“Do të ishte ekipi i parë në botë që i bën bashkë katër alienë, Ronaldo, Messi, Neymar, [Kylian] Mbappe. Dhe një trajner i çmendur”./Insajderi.com

 « D’un point de vue sportif, je ne vois pas Messi aller à Manchester City. Ce n’est pas dans sa philosophie de vie », estime Fabrice Pancrate.