Messi shpërtheu në lot në zhveshtore pas turpërimit nga Liverpooli

Messi shpërtheu në lot në zhveshtore pas turpërimit nga Liverpooli

Lionel Messi ishte aq i dëshpëruar pas tronditjes në Ligë të Kampionëve nga Liverpooli në ‘Anfield’ sa që thuhet se sulmuesi argjentinas shpërtheu në lot në zhveshtore.

Ëndrra e Barcelonës dhe Lionel Messit në Ligë të Kampionëve përfundoi mbrëmjen e kaluar pas një drame të madhe në Liverpool, ku pavarësisht fitores 3:0 në takimin e parë, ata u shkatërruan duke pësuar disfatë me rezultat 4:0.

Ishte hera e dytë radhazi që skuadra e Ernesto Valverdes eliminohet për shkak se një gjë e tillë ka ndodhur edhe kundër Romës vitin e kaluar në çerekfinale.

Lexoni më shumë në Insporti