fbpx

Messi tregon se cili është goli më i rëndësishëm në karrierën e tij

Messi tregon se cili është goli më i rëndësishëm në karrierën e tij

Lionel Messi ka shënuar 536 gola në futbollin profesionist dhe disa prej atyre golave janë pjesë e historisë së Barcelonës, madje edhe të futbollit evropian.

Super talenti argjentinas, vlerësohet si një prej futbollistëve më të mirë në histori, kurse sivjet, nëse arrin sukses me Argjentinën në botëror, do ta konfirmojë këtë status, përtej secilit dyshim të mundshëm.

Në një intervistë për Mundo Deportivo, Messi ka pranuar se cili është goli më i rëndësishëm në karrierën e tij.

Shikoni golin që Messi e çmom më së shumti në karrierë.