Milan arrinë marrëveshje për transferimin e Sandro Tonalit

Milan arrinë marrëveshje për transferimin e Sandro Tonalit

Klubi italian, Milan ka arritur marrëveshje për transferimin e mesfushorit, Sandro Tonali, transmeton Insajderi.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë klubi përmes një komunikate të lëshuar.

Tonali do të jetë pjesë e rossonerëve deri në qershor të vitit 2026.

Sezonin e kaluar ai ishte i huazuar nga Brescia Calcio, dhe gjatë kësaj periudhe me skuadrën italiane zhvilloi 37 ndeshje në të gjitha garat./insajderi.com