Milan nxjerr në shitje Romagnolin

Milan nxjerr në shitje Romagnolin

E ardhmja e Alessio Romagnolit duke larg Milanit, teksa kuqezinjtë kanë menduar ta nxjerrin në shitje këtë verë dhe nuk do t’i rinovojnë kontratën që i skadon këtë verë, njofton Insajderi.

Sipas “Calciomercato.com” Milani nuk kërkon që ta humbasë kapitenin e saj me parametra zero vitin tjetër dhe kërkoj të fitojë një shumë parash për të justifikuar blerjen e tij nga skuadra e Romës në vitin 2015 për shumën e 25 milionë eurove.

Romagnoli humbi vendin e tij të titullarit këtë sezon, duke u zëvendësuar nga Fikai Tomori i cili zhvilloi një sezon fantastik me Milanit duke i bindur këta të fundit ta blejnë përfundimisht nga skuadra e Chelseat. /Insajderi.com