Milan rikuperon dy lojtarë para sfidës ndaj Cagliarit

Milan rikuperon dy lojtarë para sfidës ndaj Cagliarit

Stefano Pioli rikuperon dy lojtarë të rëndësishëm të skuadrës së tij në transfertën ndaj Cagliari-t në “Sardegna Arena” e programuar të zhvillohet të hënën në orën 20:45, njofton Insajderi.

Skuadra ‘kuqezi’ rikuperon Theo Hernandez i cili është stërvitur rregullisht në seancën e sotme, e njëjta gjë vlen dhe për Alexis Saelemaekers i cili ndihet mirë dhe pritet të jetë i grumbulluar për në transfertën e Sardenjës.

Ndërkohë ‘kuqezinjtë’ janë në ankth për turkun Hakan Calhanoglu i cili ende nuk është stërvitur me grupin dhe ndodhet në dyshim të madh për këtë sfidë.

Nuk dihet ende gjendja e tij dhe shkalla e dëmtimit, por Pioli me siguri do të bëjë pa shërbimet e tij. /Insajderi.com