Milot Rashica nis bisedimet me klubin e njohur gjerman

Milot Rashica nis bisedimet me klubin e njohur gjerman

Sipas “Bild”, Milot Rashica ka filluar bisedimet me klubin e njohur gjerman Eintracht Frankfurt, transmeton Insajderi.

Sulmuesi vushtrrias ka kontratë me Ëerde Bremenin deri në vitin 2022, por ai do të largohet këtë afat kalimtar pasi nuk dëshiron të ketë një aventurë në ligën e dytë gjermane.

24 vjeçari këtë edicion ka zhvilluar 24 ndeshje me klubin gjerman, ku ka shënuar tre gola dhe ka asistuar një herë./insajderi.com