MINI Clubman JCW dhe Countryman JCW janë restauruar për" />

MINI paraqet dy nga makinat më serioze në historinë e saj

MINI paraqet dy nga makinat më serioze në historinë e saj

Modelet e përmirësuar të Clubman dhe Countryman në versionet John Cooper Works (JCW) disponojnë me madje 306 kuaj fuqi.

MINI Clubman JCW dhe Countryman JCW janë restauruar për vitin 2020, por ndryshimet më të rëndësishme nuk kanë të bëjnë me projektimin, por me motorizimin.

Benzina ekzistuese me 4 cilindra 2.0 litra turbo është ndryshuar dukshëm për të siguruar 306 kuaj fuqi ose 75 kuaj fuqi më shumë se më parë.

Motori është i lidhur me shpejtësinë automatike Steptronic 8-speed.

Falë këtij injektimi të fuqisë, performanca e dy veturave është përmirësuar gjithashtu.

Clubman JCW nga 0 në 100 km/h arrin vetëm 4.9 sekonda, ndërsa Countryman JCW përshpejton nga 0-100 km/h për 5.1 sekonda.

Shpejtësia maksimale e të dy makinave kufizohet elektronikisht në 250 km/h.