Miqësorja e luksit mes Francës e Gjermanisë mbyllet në barazim

Miqësorja e luksit mes Francës e Gjermanisë mbyllet në barazim

Gjermania dhe Franca kanë barazuar 2:2 në miqësoren e zhvilluar në Koln.

Kombëtarja e Gjermanisë dhe ajo e Francës kanë barazuar 2:2 në miqësoren e luksit të zhvilluar në Rhein Energie Stadion.

Golat për Gjermaninë i shënuan Timo Werner dhe Stindl, ndërsa të dy golat për Francën i shënoi sulmuesi i Arsenalit, Alexandre Lacazette.

Të dy trajnerët në këtë ndeshje nuk luajtën me formacionet më të mira, pasi dëshironin t’i provonin disa lojtarë të rinj.

https://www.youtube.com/watch?v=6jrhvmX61L0