Momenti i shpërthimit të pompës së derivateve në Bosnje, ku humbi jetën një shtetas i Serbisë

Momenti i shpërthimit të pompës së derivateve në Bosnje, ku humbi jetën një shtetas i Serbisë

Në internet është publikuar videoja e momentit, kur vjen deri të shpërthimi i fuqishëm i një pompe të derivateve në fshatin Shepak përgjatë vijës kufitare të Bosnjës e Hercegovinës, ku humbi jetën një person.

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur ndodh shpërthimi i fuqishëm dhe zjarri i madh përfshin veturat që ishin në lëvizje.

Siç raportojnë mediat lokale, në shpërthim kanë humbur jetën një shtetas i Serbisë, Z.A. 49-vjeq nga Loznica si dhe disa tjerë janë lënduar.