Momenti i sikletshëm për trajnerin e kombëtares shqiptare – ‘skuqet’ në konferencën për shtyp

Momenti i sikletshëm për trajnerin e kombëtares shqiptare – ‘skuqet’ në konferencën për shtyp

Një incident i sikletshëm ka ndodhur për trajnerin e ri të Kombëtares shqiptare Edy Reja, i cili është rrëzuar në përfundim të konferencës për shtyp me gazetarët.

Ai në këtë konferencë e edhe prezantoi listën e lojtarëve të grumbulluar për ndeshjet kualikuese të Euro 2020 kundër Islandës dhe Moldavisë.

Megjithatë, duket se e ka marrë me sportivitet, pasi i pyetur nga gazetarët nëse kjo do të ishte një “skemë” për të marrë penallti, është përgjigjur se kjo do të ishte ideale.

Video e incidentit të Edy Rejas në konferencën për media