Momenti kur Merkel bëhet gati për t’ja heq pallton Erdoganit

Momenti kur Merkel bëhet gati për t’ja heq pallton Erdoganit

Ditë më parë në Gjermani janë takuar liderë të ndryshëm botërorë, të cilët kanë biseduar rreth gjendjes në Libi

Kancelaria gjermane Angela Merkel dhe Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Antonio Guterres, kanë pritur në Berlin, liderët nga e gjithë bota, të cilët biseduan rreth gjendjes në Libisë, ku i pranishëm ishte edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan.

Por ajo çfarë ka rënë në sy nga ky takim është momenti i arritjes së Erdoganit në Berlin, teksa pritet nga kancelarja gjermane Merkel.

Pas përshëndetjes dhe shtrëngimit të duarve, siç e do zakoni, bëhet një fotografi nga mikpritësi, që në këtë rast ishin Merkel dhe Guterres, ku për një moment Erdogan vendos ta largojë pallton dhe për një moment Merkel për pak sa nuk i zgjat duart që t’ia heqë.

Në videon e mëposhtme mund ta shihni më qartë.

..

Korumalar yetişmese Merkel paltoyu vestiyere asacakdı 😄😄

Gepostet von Reis rte am Sonntag, 19. Januar 2020