Momenti kur rojet bregdetare kapin anijen me 12 ton kokainë

Momenti kur rojet bregdetare kapin anijen me 12 ton kokainë

Disa pamje dramatike janë shfaqur në Oqeanin Paqësor në SHBA. Nëndetësja e gjatë 12-metërshe ishte duke transportuar tetë ton kokainë për në SHBA.

Video e mundësuar shfaq një anëtar të Gardës Bregdetare që arrin me profesionalizëm të pengojë anijen, duke arrestuar me sukses drejtuesin e saj, njofton lajmi.net.

Video:

Drejtuesi i anijes me drogë e hap kapakun mbrojtës dhe i ngrit duart lart, pasi i kërkohet të bëjë një gjë të tillë.

Rreth 90 për qind e kokainës kolumbiane hyn në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet korridorit të Paqësorit.

U.S. Coast Guard crew intercepts drug smuggling boat, leaps onto vessel

WATCH: A US Coast Guard cutter intercepts a drug smuggling boat in the Eastern Pacific Ocean. The boat was holding 17,000 pounds of cocaine. https://nbcnews.to/2Y0VCqG

Gepostet von NBC News am Donnerstag, 11. Juli 2019