Motrat albine me 12 vjet diferencë kërkohen si modele pasi mahnitën internetin me fotot e tyre

Motrat albine me 12 vjet diferencë kërkohen si modele pasi mahnitën internetin me fotot e tyre

Dy motra albine kanë shkaktuar një trazirë në vendin e tyre në Kazakistanit duke shtruar pyetje se kush ishte babai i tyre i vërtetë, shkruan Daily Mail, transmeton Insajderi.

Asel dhe Kamila Kalaganova kanë 12 vjet diferencë në moshë dhe tani janë në kërkese të madhe si modele në vendin e tyre.

Kamila sot është dy vjeçare dhe motra e saj e madhe është 14 vjeçare, por vëllai i tyre Aldiyar, 8 vjeçar, nuk është albin.

“Njerëzit befasohen kur na shohin”, th vajza e madhe, Asel.

Asel and Kamila Kalaganova were born 12 years apart and are now in high demand as models in their homeland of Kazakhstan

Edhe nëna e vajzave u befaua kur Asel erdhi në jetë, dhe doktorët fillimisht për pak se nuk bënë skandal me dyshimet se babai i vajzës është një rus.

Asel was ten when she started modelling but Kamila's arrival prompted more interested and the teenager now has 23,800 followers

Mirëpo u qartësua më pas se vajza Asel, është albine. U kuptua që gjenet për albinizëm rridhnin nga ana e familjes së nënës.

Vëllai i vajzave Aldiyar që është 8 vjecar në fakt i ngjan shumë babait, ka lëkurë dhe flokë të errët. /Insajderi.com

Ms Sarkitova said the girls' brother questioned why he looked so different from his siblings when he was younger but now boasts about them