Mourinho afër Manchester Unitedit

Mourinho afër Manchester Unitedit

Prej disa ditësh në mediat angleze ka qarkulluar fjalë që e kanë lidhur portugezin, Jose Mourinho me skuadrën e Manchester United.

Revista prestigjioze britanike Daily Mirror, raporton se Joze Mourinho i ka treguar miqve shumë të afërt për punën e re te Manchester United.

Mes portugezit dhe skuadrës angleze ka mbetur vetëm është mbyllja e disa pikave në kontratë, pasi që marrëveshja në parim është arritur.

Nëse kjo gjë ndodhë atëherë Manchester United do të duhet ta shkarkojë trajnerin e tanishëm, holandezin, Louis Van Gaal.