Mourinho flet për meçin Joshua-Ruiz

Mourinho flet për meçin Joshua-Ruiz

Anthony Joshua sonte do të përballet me Andy Ruiz në meçin që do të luhet në Arabainë Saudite

Rimeçi Joshua-Ruiz ka marr bujë të madhe dhe për këtë përballje ka folur edhe trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho.

‘Special One’ ka thënë se nuk është ekspert i boksit, por dëshiron që këtë përballje ta fitojë Joshua.

“Unë nuk jam një ekspert, thjesht e dua sportin,” ka thënë fillimisht Mourinho.

“Më pëlqen shumë Anthony, sepse ai është një djalosh fantastik. Shpresoj që ai të fitojë. “Por në sport edhe mund të humbisni, kështu që le të shohim,”.

Kujtojmë që Ruiz e ka fituar meçin e zhvilluar më 1 qershor të këtij viti, ndërsa sot Joshua kërkon hakmarrjen.