Muhamet Ramadani, kampion i Evropës U-20

Muhamet Ramadani, kampion i Evropës U-20

Muhamet Ramadani është shpallur kampion i Evropës U-20, në Evropianin që po mbahet në Talin të Estonisë, shkruan Insajderi.

Atleti kosovar fitoi medaljen e artë në hedhjen e gjylës me peshë gjashtë kilogram.

Rezultati më i mirë i tij personal në finale ishte 19.92 metra.

Ai la kundërshtarët e tij mbrapa për më shumë se gjysëm metre diferencë.

Komuniteti Olimpik i Kosovës përgëzon sukesin e atletit, Muhamet Ramadani, si dhe trajnerin e tij Shabani si dhe të gjithë komunitetin e atletikës./Insajderi.com