Mustafi shkëlqen në derbin lokal – notat e futbollistëve

Mustafi shkëlqen në derbin lokal – notat e futbollistëve

Arsenal ka triumfuar në derbin londinez kundër Tottenham Hotspurs.

Gunnersat ishin më të mirë se Spursave në saje të rezultatit të pastër prej 2-0.

Tashmë kanë dal edhe vlerësimet e para të lojtarëve të ndeshjes së xhiros së 12 të ligës elitare angleze.

Alexis Sanchez dhe Shkodran Mustafi ishin protagonistë të ndeshjes duke realizuar secili nga një gol.

Kjo ka bërë që dyshja e të besuarve të Arsene Ëenger të vlerësohen më së miri duke u notuar secili me 8.4.

Son Heung-Min (5.9) dhe Eric Dier (6.2) të Tottenhamit morën notat më të vogla kundër Arsenalit.