Nata e derbit Real Madrid & Atletico Madrid

Nata e derbit Real Madrid & Atletico Madrid

Sonte do të zhvillohet super derbi lokal në mes Real Madridit dhe Atletico Madridit në kuadër.

Atletico Madridi është gjashtë pikë para klubit mbretëror, por ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Ndeshja do të jetë shumë e rëndësishme për ecurinë e kampionatit.

Takimet tjera janë: Valencia & Aletico Bilbao. Getafe & Sevilla dhe Huenca & Deportivo Alaves. /Insajderi.com