NBA fillon sezonin e ri me dy super ndeshje, Clippers fitojnë derbin ndaj Lakers

NBA fillon sezonin e ri me dy super ndeshje, Clippers fitojnë derbin ndaj Lakers

Kampionati më i fortë në botë, ai amerikan NBA ka filluar sezonin e rregullt 2019/20 në basketboll.

Sezoni i ri në NBA ka filluar me dy super-ndeshje pas mesnatës të së martës, ku LA Lakers ka luajtur me LA Clippers, ndërsa Toronto Raptors ndaj New Orleans Pelicans.

Të dy takimet kanë qenë shumë të forta, me emocione dhe fituesi është zbuluar vetëm në fund.

Lexoni më shumë…