Ndërtesa në Londër mund të shembet

Ndërtesa në Londër mund të shembet

Nga zjarri që ndodhi në një ndërtesë në Londër, ku mbetën të plagosur më shumë se 50 persona, ndërtesa ka mundësi të shembet kanë bërë të ditur zjarrfikësit.

Ata ende janë duke u përballur me fikjen e zjarrit në Grenfell Tower në veri të Kensington

Gazetari Andy Moore i BBC tha se i gjithë blloku 24-katësh ishte në ajër dhe kishte frikë se ndërtesa mund të shembet.

Zjarri shpërtheu pak para orës 01:00 të mesnatës së mërkurës në Grenfell Tower në rrugën Latimer, pranë Notting Hill.

Kulla është të paktën 24 katëshe dhe përmban 120 apartamente. Ndërsa 200 zjarrfikës kanë luftuar me flakën me rreth 40 motor për fikje.