Ndeshja mes Rangers dhe Slavia Prague nuk përfundoi mirë për portierin çek

Ndeshja mes Rangers dhe Slavia Prague nuk përfundoi mirë për portierin çek

Slavia Pragë mori një kualifikim të rëndësishëm ditën e sotme, teksa mposhti Rangers në Skoci, njofton Insajderi.

Megjithatë ndonëse për Slavian ishte një natë e madhe, nuk mund të thuhet e njëjta gjë edhe për portierin e kësaj skuadre, Ondrej Kolar. Ky i fundit, në minutën e 62-të, merr një goditje të tmerrshme në fytyrë me takë, nga mesfushori i Rangers, Kemar Ruf, i cili më pas u ndëshkua me karton të kuq menjëherë.

Portieri çek, pas goditje së marrë, e kishte të pamundur të vazhdonte ndeshjen, teka mund të shihet qartë, edhe plagët e marra në fytyrë, ku shihen dy çarje të mëdha. /Insajderi.com