Ndeshjen vendimtare të Kosovës për në Eurobasket mund ta ndiqni në Artmotion

Ndeshjen vendimtare të Kosovës për në Eurobasket mund ta ndiqni në Artmotion

Të mërkurën me fillim nga ora 20:30 në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Kosova do të zhvillojë ndeshjen vendimtare para-kualifikuese për në Eurobasket 2021 kundër Britanisë së Madhe.

Emocionet e kësaj ndeshje do t’i sjell direkt në ekranet tuaja platforma më atraktive në vend, Artmotion përmes kanaleve kanalet ArtSport 1 si dhe në Klan Kosova.

Fitorja do t’i mundësojë Kosovës që të vazhdoj tutje në betejat tjera para-kualifikuese. Mysafir special në këtë duel do të jetë gjithashtu edhe Drejtori I FIBA Evropës, Turgay Demirel.