Ndeshjet e sotme në Laliga

Ndeshjet e sotme në Laliga

La Liga zhvillon ndeshjet e radhës. Real Madridi do ta ketë testin më të vështirë këtë javë.

Klubi mbretëror i shkon Sevillas, një duel shumë i vështirë për djemtë në formacionin e Zidane.

Barcelona i shkon Cadiz në ndeshjen që fillon nga ora 21:00. Ndërsa lideri Laligas, Atletico Madrid e pret Real Valadolid.

Ndeshja tjetër e kësaj ditë në Spanjë zhvillohet mes Levante dhe Getafe. /Insajderi.com