Ndeshjet e sotme në Serie A

Ndeshjet e sotme në Serie A

Milani kërkon fitore kundër Toriono-s për të përfituar nga përballja direkte e kësaj xhiro të dy ndjekëseve për kreun e tebelës; Interit dhe Romës.

Lideri tabelës në Serie A, sonte kërkon fitore ndaj Torino-s në ndeshjen që fillon në ora 20:45.

Skuadra e cila luan në Champions League, Atalanta udhëton për t’u takuar me Beneventon, një fitore do ta afronte afër “zonës Champions”.

Ndërsa ndeshja tjetër zhvillohet nga ora 18:00 në mes Genoa-s dhe Bologna-s. /Insajderi.com