Ndeshjet e sotme të kualifikimeve “Katari 2022”, luajnë edhe Kosova dhe Shqipëria

Ndeshjet e sotme të kualifikimeve “Katari 2022”, luajnë edhe Kosova dhe Shqipëria

Sonte pos Kosovë që luan në Sevilla ndaj Spanjës, edhe Shqipëria do të udhëtojë për t’u përballur me San Mariono.

Kosova humbi ndeshjen ndaj Suedisë në Prishtinë ashtu siç humbi Shqipëria nga Anglia.

Por, sonte synojnë të kthehen, edhe pse gjasat e Kosovës konsiderohen shumë të vogla.

Përpos përfaqësuesve tona sonte do të ketë ndeshje interesante në kuadër të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katari 2022”. /Insajderi.com