Ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve

Ndeshjet e sotme të Ligës së Kampionëve

Ndeshja kryesore e natës së sotme në ligën e Kampionëve do të zhvillohet në mes të Atletico Madrid dhe Bayern Munich.

Ndërsa dueli tjetër i këtij grupi është Lokomotiv Moscow & Salzburg, duke filluar nga ora 18:55.

Ne grupin “B”, Real Madridi përballet me Shaktar Donetsk dhe Interi përballet me Borussia Moenchengladbach.

Në Grupin “C”, Manchester City udhëton në Portugali për duelin kundër Portos. Ndeshja tjetër e grupit është Marseille & Olympiacos.

Në grupin “D”. Liverpooli e pret Ajax-n, ndërsa Atlaanta luan kudnër FC Midtjylland.

Këto janë duelët e xhiros së pestë në fazën e grupeve. /Insajderi.com