Ndryshohet rezultati në finalen e Superkupës së Anglisë [video]

Ndryshohet rezultati në finalen e Superkupës së Anglisë [video]

Chelsea ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit në finale të Superkupës së Anglisë menjëherë në fillim të pjesës së dytë.

Ishte mesfushori nigerian Victor Moses, ai që shënoi për 1:0 në minutën e 46-të.

Vitin e kaluar Arsenali dhe Chelsea ishin përballur në këtë kompeticion, me Arsenalin që kishte arritur të fitonte trofeun. /Insajderi.com