Në debutim me Napolin, një gol dhe dy asistime

Në debutim me Napolin, një gol dhe dy asistime

Sulmuesi italian, Andrea Petagna, në ndeshjet përgatitore para sezonit të ri që pritet të fillojë në Seria A, ka bërë një debutim të shkëlqyeshëm me Napoli-n, njofton Insajderi.

Futbollisti 25 vjeçar, është blerë në janar nga Napoli për 18 milionë euro nga skuadra e SPAL-it, që sezonin e ri do të luajë në Serie B.

Petagna deri në fund të sezonit që përfundoj ishte pjesë e SPAL-it, teksa në afatin kalimtar të verës u bashkua me skuadrën e Napolit.

Në miqësoren e luajtur të premten mbrëma kundër skuadrës së Pescara-s, Petagna shënoi një gol dhe dhuroi dy asisitime në këtë takim, në fitoren 4:0 të Napolit.

Petagna më herët ishte pjesë e skuadrave Atalanta, Sampdoria dhe Milan në Serie A.

Në këtë takim debutoi edhe qendërmbrojtësi dhe kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani, i cili në këtë skuadër do të mbajë fanellën më numër 33. /Insajderi.com